Imieniny Marszałka Józefa Piłsudskiego.

             W dniu 19 marca 2015 r. Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Towarzystwa Pamięci Józefa Piłsudskiego Oddział Sejneński współorganizował obchody imienin Marszałka Józefa Piłsudskiego – Pierwszego Honorowego Obywatela Miasta Sejny. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 12.00 przy tablicy upamiętniającej Józefa Piłsudskiego. Tablica umieszczona jest na budynku Urzędu Miasta Sejny. Podniesiono Flagę Państwową, odegrano Hymn Państwowy, a przy tablicy złożono kwiaty i zapalono znicze. W ten sposób nawiązaliśmy do tradycji okresu między wojennego, gdzie imieniny Marszałka były uroczyście obchodzone w całej Rzeczypospolitej.

Po złożeniu kwiatów uczestnicy udali się do Ośrodka Kultury w Sejnach, aby uczestniczyć w I Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Mały Patriota” organizowanym przez Przedszkole Miejskie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sejnach. Młodzi wykonawcy festiwalu pochodzili z całego Powiatu Sejneńskiego i jak podkreśliła Kol. Beata Dźwilewska Dyrektor Przedszkola, wszyscy uczestnicy są zwycięzcami. Była to wielka uczta patriotyczna.
Zdjęcia dzięki                                                                                                                                                                                                                               JW
uprzejmości Krzysztofa Palewicza